Szkolenie z zakresu Suchego igłowania z Krzysztofem Kostrzębskim D.O. – absolwentem 5-letnich studiów podyplomowych z medycyny osteopatycznej w Flanders International Collage of Osteopathy; asystentem w Still Academy of Osteopathy; asystentem kursów suchego igłowania u Michel Leduc D.O.; osteopatą z ponad 15-letnim doświadczeniem klinicznym, z ponad 10-letnim doświadczeniem w wykorzystywaniu suchego igłowania w terapii oraz 2-letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i webinarów z zakresu suchego igłowania.
Szkolenie Krzysztofa skierowane jest do fizjoterapeutów, osteopatów oraz lekarzy. Wiedza przekazana w prosty i przystępny sposób pozwoli na wykorzystanie jej w codziennej pracy z pacjentami. Technika suchego igłowania doskonale uzupełni warsztat uczestnika o potężne narzędzie diagnostyczne i terapeutyczne.
Celem szkolenia jest nauczenie uczestników techniki suchego igłowania różnych struktur anatomicznych. Uczestnik pozna mechanizm działania tej metody oraz wskazania i przeciwwskazania do jej zastosowania. Nauczy się procedur bezpieczeństwa i higieny oraz wykorzystywania ich w praktyce. Zapozna się z możliwymi powikłaniami oraz procedurami postępowania w przypadkach nagłych. Nauczy się działać według najwyższych standardów postępowania medycznego dostosowując terapię do pacjenta.
Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie:
– pewny nabytej wiedzy i będzie potrafił wykorzystać ją w codziennej praktyce
– potrafił zaplanować i wdrożyć odpowiedni plan terapii dostosowany do warunków i możliwości indywidualnych pacjenta
– mógł jeszcze skuteczniej pomagać swoim pacjentom
– mógł stać się wysoko ocenianym specjalistą
Kurs suchego igłowania składa się z dwóch modułów podczas których, uczestnik otrzyma skondensowaną dawkę teorii oraz rozbudowaną dawkę wiedzy praktycznej, dzięki której rozwinie swój zakres umiejętności terapeutycznych.
PLAN:
MODUŁ 1:
KOŃCZYNA GÓRNA I DOLNA (około 50 aplikacji)
DZIEŃ PIERWSZY
WPROWADZENIE godz. 8.00-14.00 (15min przerwy co około 1h 45min)
– koncepcja suchego igłowania
– mechanizm działania
– wskazania i przeciwwskazania
– bezpieczeństwo i higiena
– dobór igły
– techniki aplikacji igły
– odczucia pacjenta
– możliwe powikłania, postępowanie w sytuacjach nagłych
– podstawy anatomii
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA godz. 15.30-18.00
– kończyna górna – różne koncepcje suchego igłowania wykorzystywane przy dolegliwościach związanych z kończyną górną (ból barku, łokieć tenisisty, sztywność i bolesność stawów palców). Możliwości wykorzystania w praktyce.
DZIEŃ DRUGI
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA godz. 8.00-18.00 (15min przerwy co około 1h 45min)
– kończyna górna – różne koncepcje suchego igłowania wykorzystywane przy dolegliwościach związanych z kończyną górną (ból barku, łokieć tenisisty, sztywność i bolesność stawów palców). Możliwości wykorzystania w praktyce.
DZIEŃ TRZECI
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA godz. 8.00-13.00 (15min przerwy co około 1h 45min)
– kończyna dolna – różne koncepcje suchego igłowania (różnego rodzaju dolegliwości okolicy
biodra, kolana – np. kolano skoczka, stopy – np. ostroga piętowa)
– praktyczne zastosowanie suchego igłowania – omówienie przypadku klinicznego
Podsumowanie
*Przerwa obiadowa – godz. 14.00-15.30
Miejsce: Lublin
Cena: 1700 zł
Data: 26 – 28.10.2024
Szkolenie składa się z 2 modułów (1 moduł 3-dniowy i 2 moduł 2-dniowy), które stanowią nierozerwalna całość . Nie można odbyć tylko jednego wybranego modułu.
Zapisując się na szkolenie Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie przekazanych danych osobowych przez OSTEOMEDYK Krzysztof Kostrzębski w zakresie, w jakim jest to niezbędne do wykonania świadczenia usługi szkoleniowej oraz wyraża zgodę na wykorzystanie i publikację zdjęć ze szkolenia ze swoim wizerunkiem przez OSTEOMEDYK Krzysztof Kostrzębski. Zgoda obejmuje: wykorzystanie, utrwalanie, obróbkę, powielanie, archiwizację, publiczne udostępnianie, jak również tworzenie, przechowywanie i użytkowanie kopii zapasowych i publikację za pośrednictwem dowolnego medium, w tym w wersji elektronicznej w globalnej sieci WWW (Internet) oraz w formie drukowanej.
Zgoda zostaje wyrażona bezterminowo, nieodpłatnie i bez ograniczeń podmiotowych i przedmiotowych.
Najnowsze komentarze