Specjaliści

Osteomedyk – Osteopata w Olsztynie – metoda na zdrowie.

Czasami bywa tak, że pojawia się nagle problem ze zdrowiem. Coś zaczyna szwankować, coś pobolewać, dolegliwości stają się nie do zniesienia. Jakość życia znacząco się obniża, a pacjent chwyta się każdego znanego sposobu, aby sobie pomóc. Nierzadko rozwiązanie znajduje się w tradycyjnym ujęciu medycyny, jaką jest osteopatia.

Osteopatia, czyli kilka słów na temat czym jest.

Fizjoterapia Olsztyn – profesjonalna osteopatia to nie są czary mary, a w pełni naturalna metoda leczenia napięć mięśniowych. Osteopatia nie ma związku z żadnym hokus pokus, ale jest jedną z podstawowych terapii manualnych powszechnie stosowanych w fizjoterapii. Dodatkowo wyróżnia się całkowicie holistycznym podejściem do problemu i wywodzi się z przekonań o tym, że soma, czyli ciało oraz psyche, czyli dusza są ściśle ze sobą połączone i stanowią całość.

Ludzki organizm posiada wciąż niedocenione naturalne wręcz ogromne zdolności do procesów samoregeneracyjnych. Powodzenie terapii zależy nie tylko od działań terapeuty, ale również, a może przede wszystkim od nastawienia pacjenta, jego wiary w proces uzdrowienia oraz siły i wewnętrznej motywacji.

Osteopatia stanowi gałąź fizjoterapii, która łączy w sobie elementy medycyny. Wykorzystywane praktyki są całkowicie bezpieczne i nie stwarzają zagrożenia dla pacjenta. Z jakimi problemami należy zgłaszać się do osteopaty?

– dyskopatie i inne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa;

– stany pourazowe i wynikające z przeciążenia;

– zmiany degeneracyjne stawów, rwy;

– schorzenia związane z funkcjonowaniem układu pokarmowego, oddechowego;

– migreny, bóle oraz zawroty głowy;

– problemy ze słuchem lub wzrokiem;

– choroby na tle ginekologicznym i urologicznym;

– zastoje układu limfatycznego;

– ogólne osłabienie odporności;

Poprawnie poprowadzone techniki osteopatyczne przyczyniają się do niwelowania szkodliwych napięć mięśniowych i minimalizują stany zapalne tkanek.

Osteomedyk Olsztyn – najlepsi specjaliści w jednym miejscu.

Pomimo tego, że osteopatia w Polsce dopiero raczkuje, w naszym ośrodku Osteomedyk znajdziesz wykwalifikowanych profesjonalistów.  Wykształcenie to podstawa. Terapeuta musi najpierw zdobyć odpowiednie kwalifikacje, by móc praktykować. W Polsce, aby zostać osteopatą należy ukończyć kierunek lekarski lub być magistrem fizjoterapii, a następnie zdobyć wiedzę na specjalistycznych szkoleniach. Wiedza anatomiczna to nie wszystko. Specjalista musi posiadać szeroką wiedzę ogólnomedyczną, związaną z patologiami układu ruchowego, a także musi znać wciąż udoskonalane techniki manualne.

Fizjoterapeuta Olsztyn – tylko w Osteomedyk. Profesjonalna rehabilitacja to droga do zdrowego i satysfakcjonującego życia. W naszej placówce pracują dwaj wykwalifikowani i profesjonalni osteopaci, którzy holistycznie zajmą się Twoim problemem.

Krzysztof Kostrzębski D. O. jest dyplomowanym osteopatą oraz terapeutą manualnym, który swoją wiedzę czerpał od najbardziej wybitnych postaci w dziedzinie osteopatii, takich jak Michel Leduc D.O., który jest wybitną postacią nie tylko z zakresu fizjologii i neurologii, ale również w dziedzinie terapii wisceralnej, czy Thomas W. Myers, który jest twórcą koncepcji Anatomy Trains i przoduje wśród współczesnych terapeutów manualnych. Ukończył Olsztyńską Szkołę Wyższą im. J. Rusieckiego w Olsztynie na Wydziale Fizjoterapii. Specjalizuje się z diagnostyce i leczeniu tkanek miękkich w kontekście urazów oraz dysfunkcji.

Mgr Rafał Baranowski ukończył Olsztyńską Szkołę Wyższą im. J. Rusieckiego w Olsztynie na Wydziale Fizjoterapii. Specjalizuje się z funkcjonalnej terapii manualnej, leczeniu schorzeń obręczy barkowej, a także w igłoterapii. Może brzmieć to strasznie, jednak należy wspomnieć, że swoje umiejętności i wiedzę zdobywał pod okiem wybitnych specjalistów  w dziedzinie osteopatii.

Warunkiem powodzenia rehabilitacji jest współpraca pomiędzy terapeutą a pacjentem, ponieważ najlepiej wykształcony osteopata nie będzie wstanie pomóc, jeśli sam pacjent nie będzie dążył do wyzdrowienia. Wielu naszych pacjentów uniknęło operacji i innych inwazyjnych metod leczenia, jak również pozbyli się utrudniających codzienne funkcjonowanie dolegliwości bólowych.

W jaki sposób przygotować się do wizyty u osteopaty?

Zrozumienie podstaw osteopatii, pozwala pacjentowi odpowiednio przygotować się do wizyty u osteopaty. Wybierając się na wizytę warto wybrać luźny i wygodny strój, który nie będzie krępował ruchów. Podstawowym źródłem informacji o problemie, z którym przychodzi pacjent jest szczegółowo przeprowadzony wywiad, a także wyniki niezbędnych badań. Warto również zaznaczyć, że pacjent zostanie poproszony o rozebranie się do bielizny, ponieważ jest to konieczne w ocenie postury ciała oraz ewentualnych zmian tkankowych.

Jeśli posiadasz wyniki badań takich jak: rezonans magnetyczny, USG czy też tomografii oraz inne wydruki klisz, które mogą okazać się pomocne, weź je ze sobą. Będą doskonałym uzupełnieniem wywiadu oraz pomogą terapeucie w ocenie Twojego stanu zdrowia.

Nie ma konieczności bycia na czczo, jednak pamiętaj, nie jedz zbyt obfitego posiłku przed wizytą. Zbyt pełny żołądek, może nieco przeszkodzić w ocenie stanu jamy brzusznej.

Po szczegółowej ocenie problemu lub schorzenia z jakim przychodzi pacjent, osteopata przystępuje do terapii, która jest dobierana całkowicie indywidualnie i dopasowana jest najbardziej adekwatnie do stanu i problemu pacjenta. Większość z technik manualnych wykorzystywanych przez specjalistę jest całkowicie bezbolesna, jednak należy zaznaczyć, że niektóre z nim mogą sprawiać pewien dyskomfort.

Najbardziej cenioną cechą osteopatii jest jej holistyczne podejście do życia i ciała człowieka. Dlatego też terapeuta może zaoferować nie tylko lecznicze techniki manualne, ale również omówić zalecenia pomiędzy wizytami, związane z codziennym funkcjonowaniem, jak również żywieniem. Jeśli nie jesteś czegoś pewien – pytaj. Postępowanie zgodnie z zaleceniami terapeuty to sposób na to, aby wizyty u osteopaty przyniosły oczekiwane korzyści.

Nie ma się czego bać. Wiedza i doświadczenie naszych osteopatów to gwarancja na długie lata życia bez bólu.

 

Krzysztof Kostrzębski D.O.

Rafał Baranowski D.O.

Olsztyńska Wyższa Szkoła im. J. Rusieckiego w Olsztynie – Wydział Fizjoterapii Sympozjum naukowe – IV Olsztyński Dzień Fizjoterapii – „Co […]

Kontakt z nami

10-560 Olsztyn Żołnierska 41A